Historia rodziny Schumacherów — wszystko, co warto o nich wiedzieć!
Ludzie motoryzacji
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Historia rodziny Schumacherów — wszystko, co warto o nich wiedzieć!

Prawie osiem lat temu Michael Schumacher upadł na nartach i uderzył głową o głaz. Od tej pory kibice i dziennikarze nie są w stanie ustalić, jaki jest stan jego zdrowia. 

To tajemnica, która skrywana jest przez rodzinę i bliskich sportowca. Nie ma żadnych informacji na temat, jak skończył się wypadek, a publikowanie informacji na ten temat to narażanie się na pozew od rodziny Schumacherów. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego wydarzenia i rodziny sportowca? Udało nam się zebrać najważniejsze informacje, dzięki którym będziesz w stanie zaspokoić swoją ciekawość.

Relacje rodziny o stanie zdrowia Michaela Schumachera

„Siedziałem naprzeciw niego, trzymając go za ręce. Były ciepłe. A twarz jest taka, jaką wszyscy znamy, typowy Michael Schumacher. Tylko trochę się ta twarz zaokrągliła. On czuje, że są wokół niego kochający ludzie, którzy się o niego troszczą. I którzy, dzięki Bogu, trzymają go z dala od publicznego zainteresowania. Osoba, która jest chora, potrzebuje dyskrecji i zrozumienia”.

To jedyna relacja, jaką rodzina sportowca zdecydowała się wydać. To bardzo emocjonujące słowa, jednak nadal nie są w stanie wyjaśnić jaki jest stan zdrowia zawodnika. Rodzina zdecydowała się na zachowanie tajemnicy i prywatności po wydarzeniu, które zmieniło ich życie. 

Każdy, kto został wpuszczony w pobliże Michaela Schumachera po wypadku, uznaje to za duże wydarzenie. Jednak nikt nie ma prawa ujawniać informacji na temat tego, jak czuje się sportowiec i co obecnie się z nim dzieje. Ujawnianie jakichkolwiek informacji zdaniem rodziny jest ingerencją w prywatność, dlatego często decydują się na pozywanie dziennikarzy, którzy stale chcą zdobyć nowe wieści i opublikować je.

Jak doszło do wypadku?

Wypadek miał miejsce na stoku narciarskim, gdzie sportowiec odniósł poważne obrażenia. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że dopiero po pół roku od tego wydarzenia został wybudzony ze śpiączki. Mija obecnie prawie osiem lat od nieszczęśliwego wypadku, a do tej pory nie ukazało się żadne nowe zdjęcie sportowca. 

Jesienią w 2014 roku został on przewieziony do szpitala w Lozannie, jednak ponownie nie udało się ustalić, jakie są efekty rehabilitacji i leczenia. Żona Michaela nie udzieliła żadnego komentarza na temat całego zdarzenia i stanu zdrowia swojego męża. 

W 2015 roku w sieci pojawiła się informacja, że sportowiec wrócił do zdrowia i zaczyna chodzić o własnych siłach. Jednak prawnik Schumacherów od razu zgasił te plotki, podając informacje wstrząsające, że sportowiec nie chodzi, że nie można dawać ludziom złudnych nadziei.

Nie ma informacji na temat tego, czy przez kolejne lata coś się zmieniło, czy sportowiec zaczął chodzić, czy jest z nim jakikolwiek kontakt. Przyjaciele zawodnika z Międzynarodowej Federacji Samochodowej podają jedynie informacje:

„Widziałem Michaela w zeszłym tygodniu. On jest wojownikiem. Mam nadzieję, że wszyscy go zobaczą jak najszybciej. Zarówno on, jak i jego rodzina, codziennie robią wszystko, aby tak się stało” –  te słowa wypowiedziane były przez Jeana Todta w 2020 roku.

To jedyny komentarz, który daje jakąkolwiek nadzieję na to, że fani jeszcze kiedyś będą w stanie zobaczyć mistrza ponownie i dowiedzieć się, jaka jest jego historia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o układ chłodzenia w aucie?
Jak dbać o układ chłodzenia w aucie?
Podpowiadamy co robić, by układ chłodniczy działał sprawnie jak najdłużej.
Modne tablice przesądzą o wyniku badania technicznego
Modne tablice przesądzą o wyniku badania technicznego
Zmiany dotyczą pojazdów, które z przyczyn konstrukcyjnych wymagają mniejszych tablic rejestracyjnych.
Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do pojazdów uprzywilejowanych?
Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do pojazdów uprzywilejowanych?
Poznaj kluczowe elementy do wyboru idealnego oświetlenia dla pojazdów specjalistycznych. Dowiedz się, które czynniki powinny wpływać na twoją decyzję.
Ostatnie wpisy