Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
W dzisiejszych czasach każdy gdzieś się spieszy. Aktywny tryb życia sprawił, że ludzie poszukują skutecznych metod, które pozwolą im zaoszczędzić czas. Dobre zorganizowanie to oszczędność wielu minut, a nawet godzin. Jak zaoszczędzić kilkadziesiąt minut i móc je spożytkować na przykład na dłuższy sen?
Czas od pobudki, przez poranne czynności, związane z przygotowaniem się do wyjścia, aż po dotarcie do pracy, zajmuje średnio 100 minut. Obejmuje 25 minut toalety osobistej – wraz z ogoleniem twarzy w przypadku mężczyzn i szybkim makijażem w przypadku kobiet. Kolejne 25 minut to śniadanie i ubranie się. Pozostałe 50 minut trzeba poświęcić na dojazd do pracy. Poranne godziny szczytu w miejskiej dżungli charakteryzują się korkami na drogach. Jazda samochodem jest często najgorszym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepiej wybrać komunikację miejską lub dojechać na miejsce rowerem czy skuterem.
Warto się zastanowić, z których czynności porannych można zrezygnować, aby skrócić czas szykowania się do pracy. Śniadanie w domu można sobie odpuścić. Warto przeprowadzić rekonesans pobliskich sklepów lub barów i sprawdzić, gdzie można tanio kupić gotowe i smaczne kanapki. Jedzenie w autobusie czy tramwaju nie jest niczym dziwnym. Wiele osób to robi, aby zaoszczędzić cenne minuty rano.
Dobrym sposobem na sprawne dotarcie do pracy jest wgranie specjalnej aplikacji na telefon, która wyznaczy optymalną trasę. Przeznaczone do tego programy ostrzegają przed korkami i utrudnieniami na drodze. Osoby korzystające z komunikacji miejskiej powinny wybrać aplikację informującą o najdogodniejszych miejscach do przesiadki. Takie programy są szczególnie polecane osobom, które od niedawna poruszają się po zatłoczonym mieście.
Środki lokomocji, które pomogą sprawnie poruszać się po miejskiej dżungli to samochód, rower, skuter czy komunikacja miejska.
Wybór najlepszego środka transportu nie jest oczywisty. Wszystkie sposoby na szybkie dotarcie do pracy mają wady i zalety. Jadąc samochodem, trzeba liczyć się z długim staniem w korkach. W aucie można jednak spokojnie wysłuchać porannych wiadomości w radiu lub odtworzyć ciekawego audiobooka. Poruszanie się skuterem lub rowerem jest bardzo szybkie i przyjemne, ale całą uwagę trzeba skupić na prowadzeniu pojazdu. Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest komunikacja miejska, w której można zjeść śniadanie, posłuchać muzyki, przygotować się do pracy czy zajęć na uczelni lub poczytać książkę.
(fot. pixabay.com)