Lamborghini Countach trafiło do jednego z polskich salonów
Motonews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lamborghini Countach trafiło do jednego z polskich salonów

Tym wyjątkowym klasykiem jeździł sam założyciel włoskiego koncernu, Ferruccio Lamborghini. Wśród historyków motoryzacji, Countach uważane jest za kamień milowy w historii legendarnej marki samochodów sportowych.

Countach stał się wyznacznikiem i swoistym kierunkowskazem dla długoterminowych planów zarządu Lamborghini. Ten wyjątkowy model rozpoczął trend nadawania agresywnego i drapieżnego sznytu pojazdom wyjeżdżającym z włoskich fabryk. Poza tym, był to pierwszy model wykorzystujący charakterystyczne dla tej marki drzwi podnoszone do góry.

Pierwsza generacja Countach LP400 była dostępna w 12-cylindrowym wariancie jednostki napędowej, o mocy 375 koni mechanicznych. Bezpośrednim spadkobiercą Countach zostało Lamborghini Diablo.

Samochód można ujrzeć wchodząc do salonu samochodowego „Ster” w Radomiu. Jak przyznaje Robert Nowakowski, wiceprezes firmy – samochód wywołuje mnóstwo pozytywnych emocji. Każdy kto wchodzi do naszego salonu jest zaskoczony, a uczucie to jest jeszcze bardziej potęgowane w momencie, kiedy dociera do nich informacja o historii i pochodzeniu tego konkretnego egzemplarza. Wszystko dlatego, że jest to samochód, którym wcześniej jeździł sam Ferruccio Lamborghini, założyciel legendarnej włoskiej marki.

(By Mr.choppers – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=28051824)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najdroższe… ciągniki rolnicze! Ich cena i wyposażenie zwalają z nóg
Najdroższe… ciągniki rolnicze! Ich cena i wyposażenie zwalają z nóg
Najdroższe ciągniki świata – dlaczego ich cena jest tak wysoka? Rodzaje ciągników i modele, za które trzeba najwięcej zapłacić.
Właściciele nowej Tesli Model S zagrają za kółkiem w Cyberpunka 2077
Właściciele nowej Tesli Model S zagrają za kółkiem w Cyberpunka 2077
Jak ogłosił Musk w jednym ze swoich wpisów - właściciele tego samochodu będą mogli uruchomić na nim szereg nowych gier, w tym Stardew Valley, Wiedźmin 3 czy Cyberpunk 2077.
O czym musisz wiedzieć, jeśli szukasz pracy w Niemczech?
O czym musisz wiedzieć, jeśli szukasz pracy w Niemczech?
W Niemczech istnieją różne sposoby poszukiwania pracy. Jednym z najskuteczniejszych jest korzystanie z internetowych portali pracy. Warto także zarejestrować się w niemieckim urzędzie pracy, aby otrzymywać informacje o dostępnych ofertach. Jeśli nie znasz języka niemieckiego, warto poszukać ofert w języku angielskim lub skorzystać z pomocy tłumacza.
Ostatnie wpisy