Lokalizatory GPS – jak zmieniły funkcjonowanie świata?
Gadżety i akcesoria
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Lokalizatory GPS – jak zmieniły funkcjonowanie świata?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Prawdopodobnie nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wynalezienie oraz wprowadzenie do komercyjnego użytku lokalizatorów GPS zmieniło jego funkcjonowanie. Od tego momentu dosłownie wszystko mogło podlegać monitoringowi pozycji. W dowolnej porze można sprawdzić, gdzie znajduje się rzecz lub osoba, a ich lokalizacja jest aktualizowana na bieżąco. W jakich dziedzinach sprawdza się to najlepiej? Jakie branże najbardziej skorzystały na lokalizatorach GPS? Prześledźmy największe zmiany!

Taksówki przed i po wprowadzeniu lokalizatorów GPS

Dawno, dawno temu system zamawiania taksówki był zdecydowanie inny niż dzisiaj. W erze przed telefonami komórkowymi oraz Internetem, otwierało się książkę telefoniczną, następnie podchodziło do telefonu stacjonarnego i dzwoniło, zamawiając taksówkę. Dyspozytor umawiał taksówkę na konkretny adres i godzinę, a następnie pozostawało czekać, aż taryfa zjawi się we wskazanym miejscu. Samochód nie przyjeżdżał, mimo że było grubo po czasie? Możesz albo czekać dalej, albo wrócić do domu i zadzwonić z pytaniem co się stało. Istnieje jednak szansa, że w tym czasie taksówka podjedzie, poczeka kilka minut, po czym odjedzie bez Ciebie. Wizja trudna dziś do wyobrażenia, prawda?

Na szczęście lokalizatory GPS na równi ze smartphonami i powszechnym dostępem do Internetu, sprawiły, że zamawianie taryfy nigdy nie było tak proste. Wystarczy parę kliknięć i dowiadujesz się kto Cię odbierze, za ile będzie na miejscu, a także o której godzinie Ty zawitasz w miejscu docelowym. Mało tego, gdy już siedzisz w taryfie możesz udostępnić przebieg trasy, aby bliscy mogli kontrolować czy kierowca nie zbacza z kursu lub po prostu wiedzieć jak daleko jesteś od domu.

Dostawa jedzenia z lokalizatorami GPS – krok milowy w dekadę!

Dostawa jedzenia również zaliczyła ogromy krok w przód, dzięki lokalizatorom GPS. Dawniej po wykonaniu telefonu do wybranej restauracji, osoba przyjmująca zamówienie podawała przybliżony czas oczekiwania, a głodni domownicy wyglądali co jakiś czas z nadzieją, że dostawca niedługo się pojawi na horyzoncie.

Teraz, tak jak w przypadku taksówek, wystarczy kilka kliknięć w aplikacji, a następnie możesz śledzić dostawcę z Twoim posiłkiem podróżującego od restauracji prosto pod drzwi. Mało tego! Jeśli zauważysz, że dostawca błądzi po okolicy, nie mogąc zlokalizować Twojego domu, możesz szybko się z nim skontaktować, aby naprowadzić go, gdzie ma szukać danego adresu. Małe urządzenie w postaci lokalizatora GPS niesamowicie usprawnia cały proces.

Nawigacja z lokalizatorem GPS nigdy nie była tak prosta!

Jedną z rzeczy, którą zdecydowanie usprawniły lokalizatory GPS jest podróżowanie. Jeszcze nie tak dawno temu, aby pojechać autem na drugi koniec kraju, trzeba było zaopatrzyć się w papierową aktualną mapę i zaplanować podróż. A co w przypadku nieprzewidzianych komplikacji, jak roboty drogowe albo wypadek i kilometrowy korek? Należało wyjąć mapę, którą każdy porządny kierowca woził w schowku i wytyczyć trasę na nowo. Pasażer wcielał się w rolę nawigatora, natomiast kierowca podążał za wskazówkami w nadziei, że są prawidłowe.

W porównaniu do dzisiejszych czasów wydaje się to być niesamowicie skomplikowane. Teraz wystarczy odpalić nawigację, którą każdy ma w telefonie, a następnie wpisać miejsce docelowe. W tym momencie telefon zamienia się w lokalizator GPS i wytycza nam najlepszą trasę, dając również kilka innych propozycji. W trakcie jazdy nawiguje kierowcę do celu, a w przypadku nieprzewidzianych sytuacji, w ciągu kilku sekund wyznacza alternatywną trasę. Niesamowicie przydatne, prawda?

Dokładne śledzenie auta z lokalizatorem GPS

Pamiętacie stare filmy, w których detektyw podążał za celem używając do tego wymyślnego kamuflażu? Gdy śledzona osoba wsiadała do auta w mig łapał taksówkę i kazał kierowcy śledzić swój obiekt. Ach… tyle wysiłku zostało zastąpione lokalizatorem GPS! Dziś można go w kilka sekund zamontować pod maską lub wrzucić do plecaka osoby śledzonej i odczytywać bieżącą pozycję z poziomu smartphone’a. Oszczędza to czas i wysiłek, który kiedyś był wkładany w śledzenie osoby lub samochodu. Kolejny przykład jak lokalizator GPS zrewolucjonizował obszar życia.

Sprawdź ofertę na lokalizatory GPS i zmień swoje funkcjonowanie!

Prowadzisz firmę i chcesz wdrożyć lokalizację GPS, aby klient mógł śledzić dostawcę lub taksówkę? A może masz samochód prywatny, który użytkuje wiele osób? W obu przypadkach przyda Ci się sprawdzone rozwiązanie w kwestii lokalizatorów GPS, takiej jak IKOL. Bogaty wybór urządzeń pozwoli na dopasowanie właściwego do Twoich potrzeb, a formalności załatwisz od ręki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak bezpieczny transport konstrukcji stalowych wpływa na efektywność projektów budowlanych?
Jak bezpieczny transport konstrukcji stalowych wpływa na efektywność projektów budowlanych?
Odkryj zależność między bezpieczeństwem transportu struktur stalowych a wydajnością w realizacji projektów budowlanych. Dowiedz się, jak odpowiednie praktyki mogą przyczynić się do sukcesu Twojego projektu.
Mitsuoka Buddy strzałem w dziesiątkę
Mitsuoka Buddy strzałem w dziesiątkę
Mitsuoka zostało zasypane przez lawinę pytań odnośnie najnowszego projektu.
Poznaj najciekawsze ciekawostki ze świata motocykli
Poznaj najciekawsze ciekawostki ze świata motocykli
Uważasz się za speca w dziedzinie motocykli i motoryzacji? Poznaj kilka ciekawostek o tym świecie i zobacz, czy dasz się zaskoczyć.
Ostatnie wpisy