Największe targi motoryzacyjne na świecie – zobacz, gdzie warto pojechać!
Eventy i targi
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Największe targi motoryzacyjne na świecie – zobacz, gdzie warto pojechać!

Motor show to nie lada gratka dla fanów motoryzacji. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Na świecie odbywa się kilkanaście imprez, na które trzeba pojechać. W tym artykule przybliżymy Wam grono najważniejszych imprez motoryzacyjnych.

1. Genewskie Targi Motoryzacyjne

(fot. R20k / Domena publiczna)

Szwajcarskie targi motoryzacyjne to jedno z największych wydarzeń motoryzacyjnych na świecie. Za doniosłością imprezy przemawia fakt, że wielu producentów motoryzacyjnych wybiera właśnie to miejsce, by zaprezentować światu efekty swoich ostatnich wysiłków.  Pierwszy Genewski Motor Show odbył się wcześnie, bo w roku 1905. Przez ponad 100 lat swojej historii rozrósł się do niebotycznych rozmiarów – w ubiegłym roku Genewa gościła aż 130 światowych premier samochodów i różnej maści produktów. Zdecydowanym plusem szwajcarskich targów motoryzacyjnych jest to, że można zamienić słowo z najważniejszymi ludźmi z motoświata. 

Samochody, które zostały zaprezentowany w ramach tego prestiżowego motor show to, m.in: nowy Mercedes-Benz A klasa, nowy McLaren GT oraz Audi E-Tron.

2. Motor Show Londyn

(fot. By GENR12 – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26431947)

Jak co roku – największy targ motoryzacyjny Wielkiej Brytanii wraca w większej odsłonie. Na placach postojowych tego motor show znajdziesz nie tylko ponad 150 fabrycznie nowych samochodów, ale będziesz mieć również okazję, by wsiąść za kółko najnowszych cudów motoryzacyjnych i przekonać się na własnej skórze czy naprawdę są warte zachodu. Oczywiście nie może zabraknąć również gigantów motoryzacyjnych z całego świata. Dodatkową zaletą tego motor show jest wystawa klasyków i ikon motoryzacji. 

Honorowe wspomnienie: 24-godzinny wyścig Le Mans

(By Jakob Ebrey – Eigenes Werk, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=93798858)

Pomimo tego, że wyścig Le Mans nie jest targiem motoryzacyjnym per se, to warto o nim wspomnieć przede wszystkim ze względu na pompę z jaką organizowane jest to wydarzenie. W przyszłym roku odbędzie się 89. edycja tego legendarnego wyścigu. Jak co roku, na starcie zameldują się najważniejsze ekipy motoryzacyjne świata i legendy motoświata. 24-godzinny wyścig zaczyna się w zwykle w sobotę i trwa równo do 15:00 dnia następnego. 

3.  Festiwal prędkości Goodwood

(fot. By Nic Redhead – Flickr, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36347766)

Ten samozwańczy, największy motor show w kalendarzu imprez motoryzacyjnych to kolejna pozycja na naszej liście. Festival of Speed odbywa się w Anglii – a dokładnie w Goodwood Estate w Chichester. Jak wskazuje nazwa – celem wydarzenia jest celebracja motorsportu. W Festiwalu Prędkości biorą udział zarówno pierwsze samochody z zamierzchłej historii motoryzacji, jak i najnowsze bolidy F1. Nie ma wątpliwości – niesamowita atmosfera tego wydarzenia sprawia, że nie można spojrzeć nań obojętnie. 

 4. Motor Show Frankfurt

(fot. Domena publiczna)

To wydarzenie w przeciwieństwie do reszty naszego zestawienia odbywa się zwykle jesienią – pod koniec września. Nasi zachodni sąsiedzi goszczą śmietankę motoświata – to również tam mają miejsce prezentacje najnowszych projektów i modeli, które wkrótce ujrzą światło dzienne. Frankfurckie targi motoryzacyjne odbywają się co dwa lata – naprzemiennie z Paryskim Motor Show. Z racji relatywnej bliskości jest to popularna destynacja wśród Polskich miłośników motoryzacji. 

5. Warsaw Motor Show

(fot. warsawmotorshow.com)

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć polskiego akcentu. Warszawskie targi motoryzacyjne to największe takie wydarzenie w kraju nad Wisłą. Organizatorzy jak co roku zapewniają mnóstwo zapierających dech w piersiach atrakcji. Nie zabraknie także znanych i lubianych osób związanych z motoryzacją. Bez wątpienia, jest to obowiązkowy przystanek każdego miłośnika ryczących silników i najnowszych cudów techniki. Polacy nie zagraniczne, lecz swoje targi mają. 

To już wszystko w ramach zestawienia największych wydarzeń motoryzacyjnych na świecie. Pozycje na naszej liście to najważniejsze punkty w kalendarzu każdego fanatyka motoryzacji. Są to unikatowe w skali światowej wydarzenia, na których można dotknąć i przejechać się najnowszymi owocami prac inżynierów z całego globu ziemskiego. 

Dajcie nam znać, na jakie targi aktualnie macie na celowniku!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pod młotek trafił kultowy czołg T-55
Pod młotek trafił kultowy czołg T-55
T-55 Merida to owoc modernizacji przestarzałego T-55. Machina wojenna rodem z Polski była produkowana przez fabrykę Bumar-Łabędy w latach 1986-1989.
Superauta światowych celebrytów – te samochody zachwycają
Superauta światowych celebrytów – te samochody zachwycają
Zastanawiasz się, jakimi samochodami jeżdżą Lewy, Ronaldo, Messi, a może Robert Downey Jr? Poznaj superszybkie i piekielnie drogie auta gwiazd!
Czy nasadzenie jednego drzewa naprawdę robi różnicę w walce ze zmianą klimatu?
Czy nasadzenie jednego drzewa naprawdę robi różnicę w walce ze zmianą klimatu?
Dowiedz się, jak pojedyncza nasadzona roślina może wpłynąć na poprawę klimatu oraz jak ta prosta akcja może wpłynąć na przyszłość naszej planety.
Ostatnie wpisy