Wszczęto dochodzenie ws. Janusza Korwin-Mikkego
Motonews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszczęto dochodzenie ws. Janusza Korwin-Mikkego

Komenda stołeczna policji rozpoczęła dochodzenie w związku z poruszaniem się samochodem bez stosownych uprawnień. Poseł na Sejm w 2007 roku został skierowany na egzamin sprawdzający z powodu kompletu punktów karnych. Miesiąc temu Korwin-Mikke spowodował kolizję, która przyczyniła się do ujawnienia braku uprawnień w systemie.

Choć grudniowa kolizja posła nie nosiła ze sobą poważnych konsekwencji, to wywołała niemałą burzę wśród społeczności. Z ustaleń mundurowych wynika, że poseł uderzył samochodem w koło prawidłowo jadącej ciężarówki. Nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie to, że nie miał przy sobie prawa jazdy.

Jak się okazało – w 2007 roku Korwin-Mikke został skierowany na egzamin uprawniający do prowadzenia pojazdów, jednak z informacji wynika, że poseł nigdy do takiego testu nie podszedł. Co więcej, Korwin-Mikke broni się świstkiem, na którym widnieje decyzja sądu o zwróceniu prawa jazdy. Dokument ten nie uprawnia jednak do prowadzenia pojazdów!

Posłowi Konfederacji może grozić kara do dwóch lat więzienia.

(By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41217395)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Powstał samochód pochłaniający spaliny. Może trafić do produkcji już w 2023 roku!
Powstał samochód pochłaniający spaliny. Może trafić do produkcji już w 2023 roku!
Samochód-odkurzacz leży niedaleko najbardziej absurdalnego science-fiction, jednak już niedługo może okazać się, że zobaczymy je na polskich drogach.
Lamborghini Countach trafiło do jednego z polskich salonów
Lamborghini Countach trafiło do jednego z polskich salonów
Samochód trafił w polskie ręce za sprawą kolekcjonera, który odkupił historyczny model bezpośrednio od Patrizi Lamborghini, córki Ferruccio.
OC motocykla – wszystko, co warto wiedzieć
OC motocykla – wszystko, co warto wiedzieć
Czy wiesz, że w roku 2020 w wypadkach z udziałem motocyklistów zginęły aż 244 osoby? To pokazuje jak niebezpieczna i pełna ryzyka jest jazda jednośladami. W tym tekście opowiemy Ci o ubezpieczeniu OC na motocykl i pokażemy, jak łatwo możesz uniknąć finansowych konsekwencji swoich czynów na drodze.
Ostatnie wpisy