Najciekawsze polskie kanały motoryzacyjne na YouTube – TOP10
Ludzie motoryzacji
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Najciekawsze polskie kanały motoryzacyjne na YouTube – TOP10

Przygotowaliśmy dla Was listę 10 najpopularniejszych motoryzacyjnych twórców internetowych. Każdy miłośnik silników spalinowych powinien je poznać. Przypominamy, że podobnie jak w przypadku innych zestawień – jest to nasz subiektywny wybór.

YouTube, poza walorami rozrywkowymi, to przede wszystkim nieskończone źródło darmowej wiedzy. Choć nie każdy z nich prezentuje oryginalne treści – to z większości z nich można wynieść coś pozytywnego i wartościowego. Choć w gąszczu najbardziej klikalnych materiałów często o tym zapominamy – YouTube to idealne miejsce, by zdobyć wiedzę praktyczną i teoretyczną.

Top10 

Oto zestawienie 10 najciekawszych polskich kanałów motoryzacyjnych.

1. KicksterTV

Prowadzący kanał KicksterTV to bez wątpienia jeden z najbardziej charyzmatycznych osób po tej stronie internetu. Na tym kanale znajdziecie ogrom merytorycznej wiedzy przekazywanej w nietuzinkowy sposób – Kickster znany jest ze swojego specyficznego poczucia humoru i niekoniecznie cenzuralnych słów bądź stwierdzeń. Zdecydowanie jest to żywy dowód, że da się połączyć wiedzę, czynnik rozrywkowy i humor. 

2. Miłośnicy 4 Kółek – zrób to sam

Miłośnicy 4 kółek to największy kanał motoryzacyjny DIY w Polsce. Michu, czyli prowadzący kanał, w ekscytujący sposób wspiera domorosłych mechaników w całej Polsce przy każdej, nawet najmniejszej usterce. Jeśli i to za mało – kanał organizuje wachlarz konkursów, w których do wygrania są, m.in. samochody. 

3. Moto Doradca

Prywatnie znany pod imieniem Waldek Florkowski. Moto Doradca to sama śmietanka wśród polskiej sceny motoryzacyjnej. Świat samochodów nie ma dla niego tajemnic, a sam kanał Waldka to skarbnica bezcennej wiedzy. Ogromną popularnością cieszy się seria filmików poradnikowych, w których Moto Doradca podpowiada, na co zwrócić uwagę przy zakupie auta. Poza tym, na kanale Moto Doradca znajdziecie materiały dotyczące, m.in – tricków handlarzy samochodów, pracy w salonie samochodowym czy tematy ogólne (OC, AC, akcyza, podatki, etc.).

4. AutoCentrum

Kanał ten został stworzony na podstawie o idei “użytkownicy dla użytkowników”. Założyciel serwisu – Zachar Zawadzki, cieszy się sporą jak na scenę YouTube popularnością. To wszystko za sprawą fachowo przeprowadzonych i profesjonalnych testów.

5. Marek Drives

Marek Drives to kanał prowadzony przez Marka Wieruszewskiego. Zakres jego działalności w internecie obejmuje przede wszystkim nowości rynku motoryzacyjnego. Marek Wieruszewski odsłania wady i zalety najnowszych modeli samochodów, nie ukrywając przy tym swojego niecodziennego poczucia humoru. 

6. Zachar Off

Zgadza się, prowadzący Zachar Off to ten sam Zachar Zawadzki, który prowadzi kanał AutoCentrum. Na swoim pobocznym kanale Zachar przedstawia moto świat z nieco innej perspektywy. Publikowane materiały mają o wiele bardziej intymną atmosferę. Popularną serią kanału są testy samochodów używanych.

7. Złomnik

Jest to zdecydowanie najciekawsze źródło informacji na temat antyków i klasyków motoryzacyjnych. Twórca kanału, Zbyszek Lomnik, z nieskrywaną szczerością testuje wiekowe samochody, których okres świetności zakończył się na przełomie lat 80. i 90. Niedawno, twórca kanału otworzył swoją własną giełdę samochodową.

8. Wheel with it

Słowami twórców – Wheel with it to marka, która skupia wokół siebie największych entuzjastów prawdziwej motoryzacji. Ogromną częścią materiałów Wheel with it są najróżniejsze testy motoryzacyjne, a także autorskie bitwy motoryzacyjne.

9. TVN Turbo

Choć internetowy kanał TVN Turbo to gałąź molocha, jakim jest stacja TVN, musiał on znaleźć się w naszym zestawieniu. Na kanale znajdziecie zajawki z autorskich materiałów TVN Turbo, a także treści publikowane wyłącznie w serwisie YouTube.

10. Terenwizja

Terenwizja to projekt, który powstał z myślą o wszystkich miłośnikach off roadu. W zespole projektu znajdują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni – widocznie miłość do kąpieli błotnych jest ślepa. Terenwizja to nie lada gratka dla fanatyków różnorakich pojazdów terenowych. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • marek 15.06.2022

    wszystko to ***, to byli kiedyś interesujący twórcy(np kickster), a niektórzy np mark drives w ogóle nie powinni z taką ignorancją odnieść sukcesu- obecnie raczej zagraniczne kanały są znośne

Rekomendowane
Wykorzystanie lamp roboczych w ciężarówkach: przegląd praktycznych zastosowań
Wykorzystanie lamp roboczych w ciężarówkach: przegląd praktycznych zastosowań
Odkryj wszechstronne zastosowania lamp roboczych w świecie profesjonalnego transportu ciężarowego. Dowiedz się, jak poprzez właściwe użycie tych narzędzi zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo na drodze.
Eventy motoryzacyjne przyciągające największe tłumy – TOP 5
Eventy motoryzacyjne przyciągające największe tłumy – TOP 5
Wielkie imprezy motoryzacyjne przyciągają tłumy widzów. Które z nich skupiają największą widownię i czemu zawdzięczają swoją popularność?
Kierowca F1, Valtteri Bottas, zainwestował w czołowy fiński klub hokejowy
Kierowca F1, Valtteri Bottas, zainwestował w czołowy fiński klub hokejowy
Jak przekazał Valtteri Bottas w jednym z programów telewizyjnych - jako dzieciak grałem w hokeja i nadal sprawia mi to przyjemność.
Ostatnie wpisy