Wszystkie auta Vina Diesela – co ma w garażu ten aktor?
LifestylePojazdy gwiazd
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wszystkie auta Vina Diesela – co ma w garażu ten aktor?

Vin Diesel to aktor, który swą ogromną popularność zawdzięcza przede wszystkim serii „Szybcy i Wściekli”. W życiu prywatnym, podobnie jak na ekranie, jest ogromnym miłośnikiem motoryzacji i ma sporą kolekcję samochodów. Oto najciekawsze z nich.

Postać Doma Toretto jest bardzo dobrze znana prawie każdemu miłośnikowi motoryzacji i to nie tylko po tym, jak wszelkie śmieszne filmy i przeróbki z jego udziałem zawojowały media społecznościowe, a w szczególności TikToka, zaraz po premierze dziewiątej części „Szybkich i Wściekłych”. Vin Diesel, odgrywający rolę Dominica Toretto, w życiu prywatnym dorobił się również naprawdę pokaźnej kolekcji samochodów. Są to muscle cars, auta znane z filmów, w których grał, czy ultrarzadkie pojazdy o dużej wartości. Auta dla Vina są więc nie tylko pasją, ale i świetnym sposobem na ulokowanie swojego sporego majątku. 

Szybko i wściekle, czyli garaż Vina Diesela

Duża część kolekcji to auta znane z serii „Szybcy i Wściekli”, która wypromowała właśnie Vina, ale i takich aktorów, jak świętej pamięci Paul Walker, Gal Gadot czy Michelle Rodriguez. Wiele z nich jest w kolekcji Vina Diesla z racji na sporą wartość danych modeli czy ich dobre osiągi.

Toyota Supra IV

To sportowe coupe z kultowym silnikiem 2JZ pod maską zawdzięcza serii „Szybcy i Wściekli” naprawdę wiele. Pomalowana na pomarańczowo Supra z pierwszej części stała się ikoną i obiektem pożądania wielu. Własną Toyotę Suprę czwartej generacji posiada także Vin Diesel. Trudno mu się dziwić, gdyż jest to ikona japońskiej motoryzacji i samochód o ogromnym potencjale, gdy mowa o możliwej do osiągnięcia mocy maksymalnej. 

Lykan Hypersport z 2014 roku

Nazwa ta może wiele nie mówić, lecz ten supersamochód jest bohaterem sceny z siódmej części serii, gdy Brian O’Conner i Dominic Toretto, grani przez Paula Walkera i Vina Diesela, za jego pomocą przeskoczyli z jednego wieżowca do drugiego. Samochód ten jest unikatowy – na świecie znajduje się zaledwie siedem sztuk tego modelu. Wartość takiego auta to grubo ponad trzy miliony dolarów. 

Chevrolet Camaro F-Bomb z 1973 roku

Samochód ten pojawił się w serii filmów w czwartej części. Postać grana przez Vina Diesela użyła go do prywatnej zemsty, a samo auto ma sporą historię. Oryginalny F-Bomb zbudowany przez Davida Freiburgera miał bowiem aż 1500 koni mechanicznych. W kolekcji aktora znajdziemy jedną z replik, używaną i zbudowaną na potrzeby filmu.

BMW M5 E60

Mało kto spodziewałby się, że amerykański aktor posiadający niezliczone ilości muscle carów, supersamochodów czy japońskich aut typu Toyota Supra oraz Mazda RX-7 może zainteresować się poczciwym, europejskim BMW M5. Niepoczciwe osiągi tego auta sprawiły jednak, że Vin Diesel włączył je do swojej bogatej kolekcji. Wybrany model M5 nie dziwi aż tak, gdy weźmie się pod uwagę, że korzysta on z jedynego w historii bawarskiej marki silnika V10, który generuje pokaźne 507 koni mechanicznych.

Zdj. główne: Peter Broomfield/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*