Akcesoria, które ułatwią podróż kamperem
Gadżety i akcesoria
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Akcesoria, które ułatwią podróż kamperem

Artykuł sponsorowany

Wyprawa kamperem wymaga odpowiedniego przygotowania. W co należy wyposażyć samochód turystyczny, aby cieszyć się komfortem podróży? Sprawdźmy! 

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do upowszechniania wyjazdów z kamperem w roli głównej. Wynikało to z przyjętych restrykcji, którymi zostały objęte hotele i pensjonaty. Rezerwacji obiektu noclegowego nie sprzyjały dynamicznie zmieniająca się sytuacja oraz obawy przed zakażeniem COVID-19.

Jak zatem przygotować się na wypoczynek w kamperze? O czym warto pamiętać decydując się na taki wyjazd? Przekonajmy się! 

Krzesło i stół – obowiązkowe wyposażenie kampera

Trudno wyobrazić sobie podróż kamperem bez krzesła turystycznego i składanego stołu. Meble kempingowe powinny być przede wszystkim praktyczne oraz wygodne. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na materiały, z jakich są wykonane. Idealne krzesła do kampera są lekkie, składane i wododporne (pogoda może zaskoczyć nawet najbardziej przygotowanego turystę). Zadbaj o regulowane oparcie, które podczas siedzenia umożliwia przyjmowanie naturalnej pozycji. 

Składany stół turystyczny dobrze sprawdzi się na niewielkich przestrzeniach i w trudnych warunkach. Aluminiowa rama gwarantuje jego stabilność oraz wytrzymałość. Atutem jest także łatwość przenoszenia stołu i niezwykła poręczność. 

Akcesoria kuchenne 

Plastikowe i bambusowe naczynia to “must have” każdego podróżującego kamperem. Naczynia wykonane z porcelany są podatne na stłuczenia, obicia i trwałe uszkodzenia. Obecnie dostępnych jest wiele zamienników, wykonanych z tworzywa odpornego na wszelkie usterki. Oprócz talerzy czy kubków, znajdziesz zestawy nietłukących się kieliszków. To ciekawa propozycja dla tych, którzy pragną wypocząć przy lampce wina. 

Przedsionki do przyczep kempingowych 

Całosezonowe przedsionki do przyczep kempingowych stanowią dodatkową, prywatną przestrzeń, w której podróżujący spędzają swój czas. Pełnią funkcję pokoju dziennego i tarasu, jednocześnie zapewniają pełną swobodę uczestnikom wyprawy. Nowoczesna kolorystyka oraz różnorodne kształty gwarantują szerokie spektrum wyboru. 

Czym kierować się przy doborze przedsionka do przyczepy kempingowej? Jaki rozmiar będzie odpowiedni? Podstawowy model ma 250 cm szerokości, jednak żeby mieć pewność, co do zakupu należy zmierzyć odcinek od podłoża z jednej strony przyczepy, wzdłuż listwy przedsionkowej, aż do do podłoża z drugiej strony przyczepy. Do pomiarów obwodu przyczepy kempingowej wykorzystuje się miarkę taśmową i sznurek. Pamiętaj, aby za punkt odniesienia nie traktować wysokości podestu. 

Fot.: Michael B. Stuart/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*