Testy na rower elektryczny? To możliwe!
Motonews
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Testy na rower elektryczny? To możliwe!

W ostatnim czasie, jedno z najbardziej znanych miast-państw, Singapur, wprowadził nowe zasady dla wszystkich użytkowników skuterów i rowerów elektrycznych. Od teraz, aby poruszać się po drogach publicznych, należy obowiązkowo zdać egzamin teoretyczny. Czy coś takiego pojawi się w Polsce?

Singapur od lat znany jest z zarówno dziwacznych co innowacyjnych rozwiązań na rzecz ekologii i zrównoważonego rozwoju. Władze miasta wprowadziły między innymi surowe kary za spożywanie jedzenie w komunikacji miejskiej, żucie gum, czy też śmiecenie. Każdy taki występek podlega wysokiej grzywnie.

Nowe przepisy nie ominęły także ostatniego międzynarodowego trendu – elektrycznych rowerów i skuterów, które coraz śmielej wypełniają przestrzenie miejskie. Urząd Transportu Lądowego Singapuru zdecydował, że wszyscy kierowcy elektrycznych rowerów i skuterów muszą zdać obowiązkowy test teoretyczny. Co ciekawe, można go wykonać online!

Wraz z początkiem 2022 roku, każda osoba nie posiadająca uprawnień może zostać ukarana wysoką grzywną w wysokości około 1000 funtów!

(Fot. Pixabay)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*