Zorganizowana grupa złodziei paliwa? Ze stacji pod Płońskiem wyparowały setki litrów benzyny
Motonews
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zorganizowana grupa złodziei paliwa? Ze stacji pod Płońskiem wyparowały setki litrów benzyny

Nie można im odmówić odwagi. Pewna zorganizowana grupa z powiatu płońskiego za pomocą różnych samochodów odwiedzała stacje benzynowe, z których przywłaszczała paliwo… Do czasu, aż do akcji nie wkroczyli kryminalni…

W ostatnim czasie, zgłoszenia dotyczące kradzieży paliwa stały się częstym zjawiskiem docierajacym do tamtejszej lokalnej komendy. Na szczęście, kamery monitoringu zarejestrowały młodą kobietę oraz mężczyznę, którzy mieli się dopuścić kradzieży paliwa.

Jak wskazała komenda, grupa za każdym razem okradała wybraną stację benzynową na około 60 do blisko 200 litrów paliwa. Według zeznań, część wlewali do baku, a resztę do towarzyszących im plastikowych kanistrów. Niewykrywalność miał im zapewnić zabieg wykorzystywania kradzionych tablic rejestracyjnych.

Nieuchwytność nie trwała jednak długo. Policjanci namierzyli lokalizację, w której przestępcy dobijali targu z kupującym paliwo. Po przybyciu na miejsce, mundurowi zastali tam podejrzanie zachowującego się 36-latka, który uciekając doprowadził policjantów do 23-letniej wspólniczki. W samochodzie podejrzanych znaleziono torebkę z marihuaną oraz amfetaminą.

Teraz grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

(Fot. Policja)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*