Przebiegły sprawca zdarzenia drogowego odpowie za zgłoszenie fikcyjnej kradzieży
Motonews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przebiegły sprawca zdarzenia drogowego odpowie za zgłoszenie fikcyjnej kradzieży

26-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego odpowie przed sądem za zeznawanie nieprawdy i składanie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Była to próba uniknięcia odpowiedzialności za spowodowaną kolizję w ruchu drogowym.

Sytuacja miała miejsce 19 grudnia, kiedy dyżurny bydgoskiej komendy otrzymał zgłoszenie odnośnie zdarzenia drogowego. Po przybyciu na miejsce kolizji, policjanci zastali pojazd, który uderzył w hydrant. Wewnątrz samochodu znajdował się nietrzeźwy i agresywny mężczyzna, który był oszołomiony przebiegiem zdarzeń. Został on skierowany do pobliskiego szpitala.

Po północy, do patrolujących policjantów podjechał mężczyzna, który miał przed chwilą podwozić osobę biorącą udział w wypadku. Mundurowi sprawdzili wskazany adres zamieszkania podejrzanego, jednak nikt nie otworzył drzwi.

Sprawa wyjaśniła się, kiedy dwa dni później na bydgoski komisariat zgłosił się właściciel rozbitego pojazdu. 26-latek złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa pomimo świadomości konsekwencji wynikających ze zgłaszania nieprawdy.

Po przeanalizowaniu materiałów dowodowych, policjanci doszli do wniosku, że rzekoma kradzież okazała się być nieprawdą, a sprawcą kolizji był owy 26-latek.

Mężczyźnie grozi do ośmiu lat więzienia.

(Photo by Bastian Pudill on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bernie Ecclestone – historia szefa Formuły 1
Bernie Ecclestone – historia szefa Formuły 1
Bernie Ecclestone to jedna z najważniejszych osób w świecie Formuły 1. Oto historia człowieka, który przyczynił się do świetności tego fantastycznego sportu.
Patryk Vega ma nowe Lamborghini. Czym jeździ znany reżyser?
Patryk Vega ma nowe Lamborghini. Czym jeździ znany reżyser?
Nie tak dawno Urząd Skarbowy zarekwirował Patrykowi Vedze Lamborghini Aventadora. Po czasowym użytkowaniu Ferrari Portofino, reżyser znów wrócił do ulubionej marki z bykiem w logo. Tym razem w jego garażu stanie Huracan Performante.
Praktyczne wyposażenie dla warsztatu
Praktyczne wyposażenie dla warsztatu
W tym artykule znajdziesz podpowiedzi, w jakie produkty zainwestować wyposażając warsztat!
Ostatnie wpisy