Jakie wyposażenie przyda się w warsztacie?
CiekawostkiLifestyle
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie wyposażenie przyda się w warsztacie?

Artykuł sponsorowany

Wybór sprzętu do swojego warsztatu nie jest prostą decyzją. Jakie wyposażenia watro więc wybrać? Wybór wszelkich narzędzi i akcesoriów uzależniony jest przede wszystkim od wykonywanych prac. Ważna jest także jakość wyposażenia. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, wybierając poszczególne elementy wyposażenie warsztatu.

Klucze płaskie oraz klucze nasadowe

Podstawowym wyposażeniem każdego warsztatu są bez wątpienia klucze – zarówno płaskie, jak i nasadowe. Wybierając te pierwsze, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ilość kluczy w zestawie, na jakość ich wykonania oraz na firmę. Bardzo ważne jest również uwzględnienie rozmiaru kluczy, ponieważ każdy z nich będzie przydatny w nieco innych zadaniach. Najpopularniejszymi kluczami płaskimi są te w rozmiarach: 6×7, 8×9, 10×11, 12×13, 14×15, 16×17, 18×19, 20×22, 21×23, 24×27, 25×28 i 30x32mm.

Koniecznie zainwestuj także w komplet kluczy nasadowych. W ich przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na tak zwaną grzechotkę, która znacząco ułatwi korzystanie z nasadek. Pamiętaj także o niezbędnych adapterach. 

Miejsce do pracy

Należ także zadbać o komfortowe miejsce do pracy. Dzięki temu majsterkowanie będzie przebiegać sprawniej, a wszystkie Twoje sprzęty będą uporządkowane. Wybierz przede wszystkim wygodne i praktyczne biurka warsztatowe o preferowanej powierzchni. Koniecznie zainwestuj także w różnego rodzaju organizery na narzędzia oraz plastikowe pojemniki z przegródkami, które znajdziesz na przykład na stronie internetowej https://dodas.pl/. Jeśli Twój warsztat jest spory, warto także zdecydować się na regały warsztatowe. Znajdziesz je na https://hhl-regaly.pl/.

Inne akcesoria i narzędzia przydatne w warsztacie

Każdy warsztat różni się od siebie rodzajem wykonywanych zadań, dlatego też w każdym wyposażenie będzie inne – w końcu inne specjalistyczne narzędzia będą potrzebne w warsztacie stolarskim, a inne w mechanicznym. Jednak jakie jeszcze uniwersalne i podstawowe sprzęty powinny się znaleźć w każdym warsztacie? Przede wszystkim zestaw śrubokrętów, zestaw szczypiec, zestaw kluczy imbusowych, zestaw Torx, młotek, kombinerki, smar, kompresor, wiertarka, odkurzacz, środki do konserwacji, a także elementy garderoby majsterkowicza, czyli ubrania i obuwie robocze, a w razie potrzeby także akcesoria takie jak okulary i rękawice ochronne oraz kask.

Zdj. główne: iBecome Communication/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Paris Motor Show 2022 oficjalnie zapowiedziane! Co będzie się działo?
Paris Motor Show 2022 oficjalnie zapowiedziane! Co będzie się działo?
Renomowane targi motoryzacyjne w Paryżu wracają na dobre po pandemicznym okresie. Znamy już datę targów Paris Motor Show 2022.
Powstał samochód pochłaniający spaliny. Może trafić do produkcji już w 2023 roku!
Powstał samochód pochłaniający spaliny. Może trafić do produkcji już w 2023 roku!
Samochód-odkurzacz leży niedaleko najbardziej absurdalnego science-fiction, jednak już niedługo może okazać się, że zobaczymy je na polskich drogach.
Historia targów motoryzacyjnych – kto zaczął tę przygodę?
Historia targów motoryzacyjnych – kto zaczął tę przygodę?
Targi motoryzacyjne w Polsce to inicjatywa, która ma do nadrobienia dziesiątki lat, jeśli porównać ją do tych światowych. Sprawdź, kiedy zorganizowano pierwsze targi w Poznaniu, Frankfurcie i Genewie.
Ostatnie wpisy